Švedijoje įgytas teorines žinias pritaikė Respublikinėje Šiaulių ligoninėje atliktoje praktikoje

Keturioms gimnazistėms iš Švedijos Katrineholmo gimnazijos (Katrineholms Tekniska college) suteikta unikali galimybė atlikti praktiką dvejuose Respublikinės Šiaulių ligoninės skyriuose. Baigdamos trumpą viešnagę Emelie Urbqvist, Sidra Amin, Hilma Soderstrom ir Tindar Bjorling pasidžiaugė personalo geranoriškumu, draugiškumu ir galimybe pasimatuoti kuo daugiau slaugytojo padėjėjoms privalomų mokėti pareigų. Kai kurioms gimnazistėms tai buvo pirmosios praktinės patirtys.

Švedijos gimnazistės prie vidurinio išsilavinimo pasirinko sveikatos ir priežiūros programą, kurią jau ketverius metus studijuoja.  Baigus šią profesinio rengimo  programą, gimnazistai įgyja profesinį laipsnį, kuris suteikia galimybę dirbti slaugytoju sveikatos centre, ligoninėje ar slaugoje namuose.

Įgijusios Švedijoje teorinių žinių, įvykdę visus praktinių užsiėmimų reikalavimus Švedijoje, merginos pasirinko Respublikinę Šiaulių ligoninę, kad galėtų įtvirtinti įgytas žinias ir praktikoje pritaikyti įgytus įgūdžius.

Užsieniečių vizitą kuravusios Respublikinės Šiaulių ligoninės Vidaus ligų ir Neurologijos skyrių slaugytojos ir slaugytojo padėjėjos sako, kad papildomos darbščios rankos ir žingeidūs veidai niekada nepamaišo. “Merginos labai darbščios ir atliko viską, ką daro slaugytojo padėjėjos dienos metu nesirinkdamos darbų. Teko ir pacientų patalynę, ir sauskelnes keisti, matavo spaudimą, atliko kasdienius pacientų higienos darbus, pavyzdžiui valė burną, ausis, šukavo plaukus, prausė”, – praktikantes gyrė skyrių darbuotojos. Viešnioms patikėjo ir pacientų nuvežimą į tyrimus, o praktikos pabaigoje merginoms leista pamėginti ir pildyti infuzijos sistemas.

Viešnios ir Švedijos spėjo įžvelgti nemažai skirtumų sveikatos sistemoje lyginant su jų šalies sveikatos priežiūros sistema, todėl patirtį Respublikinėje Šiaulių ligoninėje vadina išskirtine ir itin naudinga. Praktikantės pažymėjo, jog praktika ir patirtis svečioje šalyje visuomet parodo, jog ne viskas yra tobula ir puiku savoje šalyje, todėl galima geriau įvertinti tai, ką turime, ir kuo galime didžiuotis, o ir tarptautinė praktika būna ypač efektyvi ir kokybiški, kai sieki įgyti ne tik bazinių žinių.

Parengė Eva Jagminaitė-Kazlauskienė