Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimai bus įteikti dviem Respublikinės Šiaulių ligoninės medikams

Respublikinės Šiaulių ligoninės medikų darbas garbingai įvertintas LR Sveikatos apsaugos ministerijos. Rengiamuose „Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimuose“ šiemet bus apdovanojami du Respublikinės Šiaulių ligoninės darbuotojai, dirbantys Moters ir vaiko klinikoje: Vaikų intensyvios terapijos gydytojas anesteziologas reanimatologas Dobilas Ovsiukas ir Vaikų konsultacijų skyriuje dirbanti bendrosios praktikos slaugytoja Zita Ancienė.

Ypatinga tai, kad darbuotojus prasmingam apdovanojimui siūlė patys kolegos. Iš viso pateikti 27 kandidatai: 7 gydytojai, 11 slaugytojų, 9 sveikatos apsaugos darbuotojai. Išskirtinai tik patys kolegos, kasdien matantys nominantų darbą, balsavo, kuris iš kolektyvo labiausiai nusipelnęs būti kandidatu LR SAM Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimuose.

Vaikų intensyvios terapijos ir gydytojas anesteziologas reanimatologas Dobilas Ovsiukas jau 34 metus dirba Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Medikas yra itin vertinamas kolegų ir pacientų. Savo profesinį gyvenimą D. Ovsiukas paskyrė vaikams – dirba Vaikų skubiosios medicinos pagalbos ir intensyviosios terapijos centre Intensyvios terapijos padalinyje nuo pat centro įsteigimo pradžios.

Gydytoją kolegos vadina nepakeičiamu, nes D. Ovsiukas turi net dvi kompetencijas – gydytojo anesteziologo reanimatologo ir vaikų intensyvios terapijos gydytojo.

Gydytojas pasižymi stipriomis pedagogo savybėmis, todėl savo iniciatyva neatlygintinai rengia įvairaus pobūdžio mokymus anestezijos, intensyvios terapijos slaugytojoms, nuolat ruošia metodinės medžiagos vertimus iš užsienio kalbų, jaunesnius kolegas moko intubacijos ir kitų sudėtingų medicinos praktikos atlikimo paslapčių. Skyriuje yra įdiegęs programą statistikos ir atvejų registravimo, rengia jų analizes ir aptarimus.

Visi kolegos žino, kad D. Ovsiukas bet kada atskubės į pagalbą neskaičiuodamas valandų ir negailėdamas asmeninio laiko. Visada patars, pamokys, atjaus, supras. Ypač vertinamas jaunesnių ir mažiau praktikos turinčių kolegų, nes dosniai ir negailėdamas savo laiko dalijasi sukaupta patirtimi, per ilgus profesinio kelio metus įgytomis specifinės srities kompetencijomis, mielai priima rezidentus ir studentus. Jis tiki pažangia ir novatoriška medicinos ateitimi, todėl taiko inovatyvius diagnostikos bei gydymo būdus, nebijo iššūkių ir sudėtingų situacijų. Iškilus sudėtingoms, ekstremalioms ir operatyvių bei tikslių sprendimų reikalaujančioms situacijoms, yra pirmiausiai kviečiamas kolegų ir geba tinkamai reaguoti. Mažųjų pacientų tėvų bei kolektyvo narių itin vertinamas už Šiaulių apskrities vaikų gyvybių gelbėjimą ir rūpinimąsi jų sveikata. Be išvardytų profesinių savybių ir nuolankaus atsidavimo mediko darbui, gydytojas pasižymi ir paprastomis, žemiškomis, bet ir labai svarbiomis savybėmis: atjauta, užuojauta, supratingumu ir nuoširdumu.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos Vaikų konsultacijų skyriuje dirbanti bendrosios praktikos slaugytoja Zita Ancienė yra ilgametė, itin vertinama ir gerbiama įstaigos darbuotoja. Ją myli dabartiniai kolegos, geru žodžiu Z. Ancienę mini ir buvę kolektyvo nariai, komplimentų jos darbui negaili ir mažųjų pacientų tėveliai. Konsultacijų skyriuje moteris  su gydytojais vaikų pulmonologais ir gydytojais vaikų alergologais dirba nuo 1992 metų.

Iki darbo Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pirmuosius savo karjeros žingsnius pradėjo Briduose. Jau ten dirdama su pulmonologais, medikė pasižymėjo iniciatyvumu ir profesiniu geranoriškumu. Jos dėka, kartu su buvusia ilgamete vaikų pulmonologe L. Daukšiene įkurta „Zuikių alergikų“ mokyklėlė. Visą savo profesinę praktiką skyrė įvairių alerginių ligų turintiems vaikams. Ji yra alergologinių, provokacinių mėginių pradininkė. Šiuo metu taip pat dirba vaikų alergologiniame procedūriniame kabinete, atlieka imunoterapija, provokacinius mėginius.

Medikė veda pamokėles vaikams apie įvarius alergenus, slypinčius pavojus, moko kaip susidraugauti su užklupusia liga.

Itin santūri, kruopšti, tyli, darbšti moteris ypač reikli pirmiausiai yra sau. To paties reikalauja ir iš kitų kolegų. Ji nuolat rūpinasi, kad kuo daugiau alerginių ligų turinčių vaikų kuo greičiau sulauktų pagalbos, todėl negailėdama aukoja ir savo asmeninį laiką.  Puikiai išmanydama savo darbą ji suvokia, kad pagalba laiku yra itin svarbi ir privalo būti prieinama. Todėl kolegos ją mato nuolat palinkusią prie darbastalio ir nė minutei neatsitraukiančia nuo tiesioginių pareigų vykdymo. Savo asmeninius interesus ji kasdien negailėdama aukoja vardan pacientų, geriau liks be pietų, bet priims kuo daugiau mažųjų ligoniukų.

Ji dosniai savo sukaupta patirtimi dalijasi su kolegomis bei atvykstančiais studentais, todėl yra vertinama už profesinį geranoriškumą ir nuolatinį norą padėti kiekvienam.

LR SAM informavo, jog šiemet nusipelniusių medikų apdovanojimams buvo pateikta beveik 300 kandidatūrų. Ši garbingą apdovanojimą per jų teikimo laiką yra gavę daugiau nei 30 Respublikinės Šiaulių ligoninės darbuotojų.

Jau 20-toji nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimo ceremonija vyks balandžio 30 d. Iškilmingame renginyje bus įteikti 26 Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27 Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23 Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo ženklai.

Nuoširdžiai džiaugdamiesi kolegų pasiekimais, sveikiname visus, kurių atsidavimas kilniai ir prasmingai profesijai  šiemet buvo pastebėtas ir įvertintas.

Visų „Nusipelniusių Lietuvos medikų 2024“ sąrašą rasite čia: https://sam.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/sveikatos-prieziuros-specialistai/apdovanojimai/

Parengė Eva Jagminaitė-Kazlauskienė