Respublikinės Šiaulių ligoninės choras „Musica Vitae“ dalyvavo Lietuvos dainų šventės šimtmetyje

Visą savaitę Vilniuje vykusios Dainų šventės finale – Dainų dienoje – dalyvavo ir Respublikinės Šiaulių ligoninės choristai. Drauge du daugiau nei 12000 choristų jie atliko septynis finalinius kūrinius. Chore „Musica Vitae“ dainuojantys Respublikinės Šiaulių ligoninės darbuotojai sako, kad per visą choro gyvavimo laikotarpį, šis koncertas buvo emocionaliausias, reikšmingiausias ir jausmingiausias. Dažnam dainuojant su daugiatūkstantine minia riedėjo laimės ašaros.

Choro „Musia Vitae“ vadovas Rimantas Narkus sako, kad į Lietuvos dainų šventę „Kad giria žaliuotų“ važiavo užtikrintai pasiruošę, mat jau buvo sudalyvavę ir visą repertuarą sudainavę Kuršėnų ir Šiaulių dainų šventėse. Septintus metus gyvuojančiam chorui vadovaujantis R. Narkus sako, kad itin smagu, kad šiemet sąstatas pasipildė ir dabar jau chore dainuoja 8 altai, 8 sopranai ir 8 vyrai (tenorai/bosai). „Į Lietuvos dainų šventę išvykome bemaž pilnu sąstatu. Džiaugėmės galimybe atstovauti ligoninę šventinėje eisenoje, matyti visą iškilmingą reginį iš labai arti ir dainuoti finalinėje dalyje. Galiu tik pagirti organizatorius už nepriekaištingą garso kokybę ir itin gerą milžiniško choro skambesį. Šiaulių kultūros centras taip pat parodė savo įdirbį, nes nuolat jautėme jų globą ir rūpestį“, – sako R. Narkus, giriantis ne tik puikų šventės organizavimą, bet ir maitinimą jos metu.

Vadovas sako, kad choristai laikėsi rekomendacijų į šventę atvykti su pintais vainikais. „Mūsų choristės Ieva Zamarienė, Jolanta Staškuvienė, Dalia Gedmontaitė ir Silvija Sagatienė į autobusą pasiėmė glėbius lauko gėlių. Pakeliui į Vilnių, dainuodamos gerai žinomus kūrinius įpynė į vainikus ne tik Lietuvos gamtos grožį, bet ir gražiausias melodijas. Esu nepaprastai dėkingas šioms moterims už vainikus ir už tai, mat ir vyrai buvo nepamiršti, jiems į švarkus įsegtos ąžuolo šakelės“,  – prisimena vadovas. Jis įžvelgia daug simbolikos choro „Musica Vitae“ gyvavimo istorijoje. „Skaičius 100 yra chorui simboliškas ir magiškas.  Juk prieš daugiau nei 6 metus susibūrėme pirmąkart Lietuvos vardo 100-mečiui paminėti. Prieš daugiau nei pusmetį dainavome iškilmingame ligoninės 180 metų jubiliejuje. Dabar vykome į Lietuvos dainų šventės 100-metį“, – apie jaukius sutapimus sako choro vadovas.

Choristai neslepia, kad jautrus ir mielas kiekvienas pasirodymas, tačiau Lietuvos dainų šventė atmintin įsirėžė ilgam dėl savo unikalumo.  Dainų dieną į Vingio parką pro visus įmanomus įėjimus plaukė minios, trokštančios išgyventi to, kas kaip nepaprastas prisiminimas liks visam gyvenimui: specialiai Dainų dienai pastatytoje parko estradoje dainavo apie 12 000 atlikėjų. „Tai buvo jautru ir nepakartojama. Buvo akimirkų, kai atrodė, jog negali dainuoti, nes gerklėje toks laimės ašarų gumulas, kad atrodo pratrūksi raudoti. Nesu niekada patyrusi tokios bendrystės, vienybės, tautiškumo ir pilietiškumo. Kiekvienam galiu tik linkėti tai išgyventi“, – sako Respublikinės Šiaulių ligoninės Gastroenterologijos-endokrinologijos skyriaus slaugos administratorė Ieva Zamarienė. Chore „Musica Vitae“, kurio repeticijos organizuojamos dukart per savaitę, ji dainuoja drauge su vyru.

Respublikinės Šiaulių ligoninės choras „Musica Vitae“ drauge su jungtiniu choru atliko septynis finalinius šventės kūrinius: „Šaknys girių žalgirinės“ – (Vaclovo Augustino muzika, Vlado Braziūno žodžiai),  „Tėvyne (Vaclovo Augustino muzika, Vlado Braziūno žodžiai), „Dėl tos dainos“ (Laimio Vilkončiaus muzika, Justino Marcinkevičiaus žodžiai), „Dainų dainelės“ (Dariaus Polikaičio muzika, Maironio žodžiai), „Mūsų dienos kaip šventė“ (Vytauto Kernagio muzika, Vytauto Kernagio, Salomėjos Nėries, Juozo Erlicko žodžiai, Danguolės Beinarytės, Jievaro Jasinskio ir Artūro Anusausko aranžuotė), „Kur giria žaliuoja“ (Juozo Gudavičiaus muzika, Jono Vanagaičio žodžiai), „Lietuva brangi“ (Juozo Naujalio muzika, Maironio žodžiai).

Parengė Eva Jagminaitė-Kazlauskienė